מיקי שחם מביא דיווח: טיפול בעזרת תאי גזע לפציעה מוחית טראומטית

מיקי שחם מביא דיווח: טיפול בעזרת תאי גזע לפציעה מוחית טראומטית (TBI)


על מנת לטפל בפציעה מוחית טראומטית עם טיפול תאי גזע, מח עצם נלקח מהירך של המטופל. התאים מעובדים במעבדה ומושרים כדי לתת עלייה לתאי גזע עצביים. תאי הגזע העצביים ניתנים למטופל על ידי דיקור מותני.


לפי מיקי שחם בנק החיים, פציעה מוחית טראומאטית (TBI) מתרחשת כאשר טראומה גורמת לנזק במוח. ה-TBI יכול להתרחש כאשר הראש מכה בחפץ לפתע ובאלימות, או כאשר חפץ פוגע ברקמת המוח דרך הגולגולת. תסמינים של TBI יכולים להשתנות בחומרתם, תלוי כמה חמור נפגע המוח.


לפי מיקי שחם, הטיפול המדובר בתאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.


על מנת לטפל ב-TBI עם טיפול בתאי גזע, מח עצם מוצא ראשית מהירך של המטופל. הפרוצדורה קצרה ופשוטה יחסית. היא מבוצעת תחת הרדמה מקומית ואיננה מכאיבה. התאים ממח העצם שהוצא נשלחים למעבדה שם הם מעובדים למשך שלושה עד ארבעה שבועות. במעבדה, התאים מושרים כדי לתת עלייה לתאי גזע עצביים ולאחר מכן מעובדים כדי להכפיל את מספרם. מכיוון שרוב הפציעות המוחיות משפיעות על כמה אזורים במוח, הדרך האפקטיבית והבטוחה ביותר להעביר את תאי הגזע העצביים למוח היא על ידי דיקור מותני (הידוע גם בתור ניקור מותני).


מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.


מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:


·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.


·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.


·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות בנק החיים, בלבד.מיקי שחם תאי גזע דם טבורי